Pepřový sprej či paralyzér?


Muži jsou samozřejmě od přírody silnější a dokážou se protivníkovi bránit mnohem lépe než ženy. To ovšem neznamená, že by nemohli vlastnit ,,zbraň“, která jim v sebeobraně pomůže. U žen by naopak taková ,,zbraň“ měla být nezbytnou součástí výbavy, kterou nosí neustále při sobě.

bojové umění

Zprávy nám stále častěji předkládají informace ohledně útoků na obyčejné lidi. Co je však k zamyšlení, takové útoky již neprobíhají pouze za tmavé noci, konají se dokonce i během dne. Na to, že by vám v této situaci někdo pomohl, se spoléhat nemůžete. Na internetu koluje spousta videí, kdy je napadený doslova mlácený útočníky a z kolemjdoucích se nikdo ani nepozastaví. Většinou je to samozřejmě ze strachu. Spoléhat tak můžete hlavně sami na sebe. Co tedy můžete udělat?

Vycvičit se v sebeobraně

První možností je samozřejmě kurz, který vás připraví a vycvičí vás v sebeobraně. Můžete se naučit, jak se správně a hlavně účinně bránit. Pokud jste však žena vážící 50 kg, proti muži s 90 kg budete mít i tak poměrně malou šanci.

Pepřový sprej

Pepřový sprej schováte do kapsy nebo do kabelky, tudíž jej máte po ruce kdykoliv. Pokud však procházíte temnými uličkami nebo jdete domů vyloženě v noci, měli byste jej držet připravený v ruce, abyste se vůbec stihli bránit. Velice důležitý je také zásah na to správné místo. Cílem jsou samozřejmě oči. Pepřový sprej bude protivníka v očích a nose pálit a štípat. Tím jej na určitou dobu ochromíte a můžete začít utíkat, případně hledat pomoc. Jestliže se však netrefíte tam, kam potřebujete, může vám být tato obrana k ničemu.

elektrický šok

Elektrický paralyzér

Jedná se o obrannou zbraň, kterou se trefíte vždy a za každé situace. Takový paralyzér funguje na principu vysokého napětí s nízkým proudem elektrického náboje. V překladu to znamená, že má tento náboj poměrně velkou sílu, ale nemá tak vysokou intenzitu. Náboj je schopný projít i přes oblečení, paralyzér však musíte použít delší dobu, aby byl dostatečně intenzivní a dokázal protivníka ochromit. Na trhu se dnes nachází velká spousta těchto přístrojů https://www.paralyzery.cz/paralyzery, které jsou malinké a vlezou se do kapsy či do kabelky, tudíž je můžete mít neustále při sobě.