Pepřový sprej či paralyzér?

Muži jsou samozřejmě od přírody silnější a dokážou se protivníkovi bránit mnohem lépe než ženy. To ovšem neznamená, že by nemohli vlastnit,,zbraň“, která jim v sebeobraně pomůže. U žen by naopak taková,,zbraň“ měla být nezbytnou součástí výbavy, kterou nosí neustále při sobě.

bojové umění

Zprávy nám stále častěji předkládají informace ohledně útoků na obyčejné lidi. Co je však k zamyšlení, takové útoky již neprobíhají pouze za tmavé noci, konají se dokonce i během dne. Na to, že by vám v této situaci někdo pomohl, se spoléhat nemůžete. Na internetu koluje spousta videí, kdy je napadený doslova mlácený útočníky a z kolemjdoucích se nikdo ani nepozastaví. Většinou je to samozřejmě ze strachu. Spoléhat tak můžete hlavně sami na sebe. Co tedy můžete udělat?

Vycvičit se v sebeobraně

První možností je samozřejmě kurz, který vás připraví a vycvičí vás v sebeobraně. Můžete se naučit, jak se správně a hlavně účinně bránit. Pokud jste však žena vážící 50 kg, proti muži s 90 kg budete mít i tak poměrně malou šanci.

Pepřový sprej

Pepřový sprej schováte do kapsy nebo do kabelky, tudíž jej máte po ruce kdykoliv. Pokud však procházíte temnými uličkami nebo jdete domů vyloženě v noci, měli byste jej držet připravený v ruce, abyste se vůbec stihli bránit. Velice důležitý je také zásah na to správné místo. Cílem jsou samozřejmě oči. Pepřový sprej bude protivníka v očích a nose pálit a štípat. Tím jej na určitou dobu ochromíte a můžete začít utíkat, případně hledat pomoc. Jestliže se však netrefíte tam, kam potřebujete, může vám být tato obrana k ničemu.

elektrický šok

Elektrický paralyzér

Jedná se o obrannou zbraň, kterou se trefíte vždy a za každé situace. Takový paralyzér funguje na principu vysokého napětí s nízkým proudem elektrického náboje. V překladu to znamená, že má tento náboj poměrně velkou sílu, ale nemá tak vysokou intenzitu. Náboj je schopný projít i přes oblečení, paralyzér však musíte použít delší dobu, aby byl dostatečně intenzivní a dokázal protivníka ochromit. Na trhu se dnes nachází velká spousta těchto přístrojů , které jsou malinké a vlezou se do kapsy či do kabelky, tudíž je můžete mít neustále při sobě.